Skalno okolje. Največ primerkov živi na globinah od 3 do 17 m (najdemo jih pa vse do 43 m).
Običajna odrasla velikost:
Divji primerki so velikosti do 10 cm (samice 8 cm). V akvariju pa zrastejo tudi do 12 cm in več.
Razlika med spoloma:
Samci so precej barvitejši kakor samice, ki so rjavkaste barve. Samice so tudi manjše, s krajšimi plavutmi.
Priporočljiva velikost akvarija:
500 l
Ureditev akvarija:
Zagotoviti je potrebno precej kamnov s čim več mesti za skrivanje.
Naselimo jih skupaj z drugimi robustnejšimi in agresivnimi mbunami. Na enega samca naselimo nekaj samic. Več samcev je možno imeti le v zelo velikem akvariju.
Hrana:
Spada med limnivore mbune, torej se prehranjuje iz "aufwuchsa" iz katerega strga alge. Ko je na voljo pa poseže tudi po živalski hrani (planktonu).
Agresivnost:
Spada med najagresivnejše mbune. Agresivnost je podobna kot pri Chindongo bellicosus od katere pa je vseeno mogoče za malenkost manj agresivna. Zato je za tole mbuno potrebno imeti kar precej velik akvarij, vsaj 500 l ali več. Če želimo imeti več samcev pa naj bo akvarij dolžine vsaj 2 metrov, ki bo omogočal oblikovanje več kot enega teritorija. So pa agresivne tudi samice, ki prav tako branijo svoj teritorij.
Posebnosti:
Ker prihaja iz otoka Chinyamwezi, ki je znotraj Nacionalnega parka Malawi, je tale vrsta v akvaristiki zelo redka, saj je izvoz zaradi kompleksne papirologije otežen.
Please note: All of the pictures used on this page have been used with permission of their owner. Downloading and distribution of any copyrighted material from this site without copyright owner’s permission is not allowed.
Naselimo jih skupaj z drugimi robustnejšimi in agresivnimi mbunami. Na enega samca naselimo nekaj samic. Več samcev je možno imeti le v zelo velikem akvariju.
Fotografija: © by Mark Smith
Fotografija: © by Pete Barnes
Fotografija: © by Larry Johnson