Lethrinops marginatus 'Senga Bay'.jpg Lethrinops sp. 'yellow chest' Senga Bay.jpg Maylandia lanisticola 'Senga Bay'.jpg Mylochromis formosus 'Senga Bay'.jpg Mylochromis gracilis 'Senga Bay'.jpg
Previous pageNext pageMaylandia lanisticola 'Senga Bay'<br><font color=gray>Metriaclima lanisticola 'Senga Bay'</font>
Fotografija:

© by Ad Konings

Rod: Pseudotropheus
Biotop: Peščeno območje v bližini praznih polžjih hišic.
Običajna odrasla velikost: 12 cm / 10 cm
Priporočljiva velikost akvarija: 250 L
Ureditev akvarija: Zaželjene so polžje hišice, ki pa morajo biti precej večje kot npr. za Tanganjiške polžarke. V akvariju naj bo tudi precej kamnov s katerimi ustvarimo skrivališča, na dnu pa naj bo droben pesek.
Na enega samca naselimo nekaj samic.
Hrana: Rastlinojed. Prehranjuje se z algami, ki jih najde na tleh in kamnih.
Posebnosti: Tale mbuna je Malawi polžarka, zraste pa v primerjavi z drugo Malawi polžarko (Maylandia lanisticola) precej večja. Glede na to, da samica odloži mladice v polžje hišice, jih običajno spusti tudi malo prej kot je to običajno pri ostalih mbunah (ponavadi nekje med 13-15 dnevom). Večje polžje hišice pogosto ta mbuna poleg kamnov uporabi tudi za skrivališče.
Tole vrsto se je in se še zamenjuje z Maylandia lanisticola, ki pa je čisto druga vrsta. V preteklosti so namreč bile znanstveno opisane tri zelo podobne vrste in sicer: Pseudotropheus lanisticola, Pseudotropheus livingstonii in Pseudotropheus elegans. Nekateri avtorji so potem zaključili, da sta Pseudotropheus lanisticola in Pseudotropheus livingstonii ista vrsta (oz. da je lanisticola samo mlajši sinonim za isto vrsto livingstonii). Ko je bil ustvarjen rod Maylandia, je bila ta vrsta premaknjena tja in je postala Maylandia livingstoni. Kasneje je bila narejena revizija in v četrti izdaji knjige 'Malawi Cichlids in their Natural Habitat' od Ad Koningsa so bile predstavljene nove ugotovitve. In sicer, da sta isti vrsti pravzaprav livingstoni in elegans in je zato bil livingstoni premaknjen nazaj v Pseudotropheus in je sedaj Pseudotropheus livingstonii. Lanisticola je sedaj smatrana kot čisto druga vrsta in je ostala v rodu Maylandia, torej je Maylandia lanisticola.
V glavnem ena velika zmešnjava. Vrsta, ki se je v hobiju leta in leta prodajala kot livingstoni je v bistvu Maylandia lanisticola. Vrsta, ki se je pa prodajala kot elegans pa se je izkazalo, da je Pseudotropheus livingstonii. Na internetu boste zaradi tega našli precej informacij, ki opisujejo eno izmed teh dveh vrst, veljajo pa v bistvu za drugo vrsto.
Agresivnost: Miren ostrižnik, tako znotraj vrste, kakor tudi do drugih vrst.



Please note: All of the pictures used on this page have been used with permission of their owner. Downloading and distribution of any copyrighted material from this site without copyright owner’s permission is not allowed.